реклама партнерів:
Головна » ЄС ухвалює 12-й пакет санкцій проти РФ через продовження нею протиправної війни проти України

ЄС ухвалює 12-й пакет санкцій проти РФ через продовження нею протиправної війни проти України


Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном

Комісія вітає ухвалення Радою 12-го пакету санкцій проти Росії. Цей пакет зосереджує основну увагу на запровадженні додаткових заборон імпорту й експорту щодо Росії, на боротьбі з обходом санкцій і перекритті лазівок.

Зокрема, цей пакет містить додаткові переліки російських фізичних осіб і компаній, а також нові заборони на імпорт та експорт (як-от заборона експорту російських алмазів до Європи) в дуже тісній співпраці з нашими партнерами з Групи семи. До того ж, даний пакет посилює реалізацію ліміту ціни на нафту завдяки прицільнішому контролю за тим, як можуть бути використані танкери для обходу згаданого ліміту. Він передбачає також суворіші зобов'язання щодо відстежування активів і жорсткіші заходи стосовно компаній із третіх країн, які обходять санкції.  

12й пакет містить такі ключові складові:

ДОДАТКОВІ ПЕРЕЛІКИ

  • Понад 140 нових фізичних та юридичних осіб підпадають під заморожування активів. Воно поширюється на російських суб'єктів у військовій та оборонній сфері, включно з військово-промисловими компаніями і приватними військовими компаніями. Воно стосується також суб'єктів у ІТ-сфері та інших важливих суб'єктів економіки. Крім того, згадані заходи спрямовані на тих, хто диригував нещодавніми незаконними так званими «виборами» на територіях України, які Росія тимчасово окупувала, і на тих, хто є відповідальним за примусове «перевиховання» українських дітей, а також на суб'єктів, що поширюють дезінформацію / пропаганду на підтримку агресивної війни Росії проти України.

 ТОРГОВЕЛЬНІ ЗАХОДИ

  • Заборона імпорту російських алмазів: імпортні обмеження на непромислові алмази, видобуті, оброблені або вироблені в Росії. Ці запропоновані санкції є частиною скоординованої на міжнародному рівні заборони на алмази, запровадженої Групою семи з метою позбавити Росію цього важливого потоку прибутку, що оцінюється у 4 млрд євро на рік. Не пізніше 1 січня 2024 року всі члени Групи семи запровадять пряму заборону на алмази, експортовані з Росії. Починаючи з 1 березня 2024 року набере чинності заборона щодо російських алмазів, відшліфованих у третіх країнах, а з 1 вересня 2024 року цю заборону буде розширено і до неї включено алмази, вирощені в лабораторних умовах, ювелірні прикраси і годинники, що містять алмази. Щоб посилити ефективність таких заходів, у рамках Групи семи буде запроваджено надійний механізм перевірки й сертифікації на основі простежуваності.
  • Заборона імпорту щодо сировини для сталеливарного виробництва, обробленої алюмінієвої продукції та іншої металопродукції: нові заходи, що обмежують імпорт з Росії певної металопродукції.
  • Експортні обмеження: додаткові експортні обмеження щодо товарів подвійного використання і передових технологій та промислових товарів у обсязі 2,3 млрд євро на рік. Зокрема: 
  • Нові заходи експортного контролю щодо технологій подвійного використання і передових технологій, що мають на меті ще більше послабити військовий потенціал Росії, включно з хімічними речовинами, термостатами, двигунами постійного струму і сервоприводами для безпілотних літальних апаратів (БПЛА), верстаним устаткуванням і деталями для машинного обладнання.
  • Нові заборони на експорт промислових товарів із ЄС, щоб ще більше підірвати потенціал Росії у промисловому секторі, зокрема машинного обладнання і деталей, будівельних товарів, обробленої сталі, мідних та алюмінієвих товарів, лазерів і акумуляторів.
  • Додання 29 суб'єктів із Росії й третіх країн до переліку суб'єктів, пов'язаних російським військово-промисловим комплексом (включно з суб'єктами, зареєстрованими в Узбекистані й Сінгапурі).
  • Заборона надавати корпоративне і конструкторське програмне забезпечення російському уряду або російським компаніям. Мета — ще більше підірвати потенціал Росії у промисловому секторі. Обмеження у сфері послуг наявні в областях, де ми тісно співпрацюємо з нашими міжнародними партнерами, зокрема з США і Сполученим Королівством.

СУВОРІШІ ЗОБОВ'ЯЗАННЯ ЩОДО ЗАМОРОЖУВАННЯ АКТИВІВ

  • Новий критерій внесення до санкційних переліків: Рада погодила новий критерій внесення до санкційних переліків, щоб включити осіб, які отримують вигоду від примусового переходу власності або контролю над російськими дочірніми компаніями компаній із ЄС. Це гарантуватиме, що ніхто не скористається втратами, яких зазнають компанії із ЄС, коли їхні дочірні компанії примусово придбають російські власники / керівництво.
  • Можливість залишати померлих осіб у переліку заморожених активів, щоб запобігти потенційному послабленню заходів із заморожування.
  • Суворіше зобов'язання для держав-членів із завчасного відстеження активів, що належать особам, внесеним до санкційного переліку, щоб запобігати випадкам порушення або обходу санкцій і виявляти такі випадки.

ЗАХОДИ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

  • Ліміт ціни на нафту: Щоб ще більше ускладнити для Росії ведення війни, ми посилили запроваджений Групою семи міжнародний ліміт ціни на нафту шляхом запровадження нових заходів з прицільнішого контролю за продажем танкерів третім країнам, а також вимог стосовно детальніших умов для сертифікатів. Це допоможе вирішити проблему «тіньового флоту», який використовує Росія для обходу ліміту ціни. У зв'язку з цим ЄС веде тісний діалог з нашими партнерами з Групи семи, щоб гарантувати узгодження наших заходів і майбутніх вказівок.
  • Нова заборона імпорту скрапленого нафтового газу(СНГ), що вплине на річний імпорт у обсязі понад 1 млрд євро, зі стабілізаційним застереженням щодо наявних контрактів на період не більш ніж до 12 місяців.

ПОТУЖНІШІ ЗАХОДИ, СПРЯМОВАНІ НА ЗАПОБІГАННЯ ОБХОДУ САНКЦІЙ

  • Розширення обсягу заборони транзиту через Росію, додавши певні критично важливі для економіки товари, якщо вони призначені для експорту до третіх країн.
  • Зобов'язання для суб'єктів економічної діяльності забороняти в договірному порядку реекспорт певних категорій чутливих товарів до Росії, включно з товарами, пов'язаними з авіацією, реактивним паливом, вогнепальною зброєю і товарами зі спільного високопріоритетного переліку.
  • Запровадження нового заходу, що вимагатиме повідомлення про певні перекази коштів поза межі ЄС від юридичних осіб із ЄС, які прямо чи опосередковано належать не менш ніж на 40% росіянам або юридичним особам, створеним в Росії.

ДОДАТКОВІ ЗАХОДИ

  • Запровадження відступу, що дозволяє випадки, коли держави-члени вирішують в громадських інтересах позбавити особу, внесену до санкційного переліку, коштів або економічних ресурсів.
  • Запровадження відступу, що дозволяє відшкодування шкоди, яке має бути сплачене страховою компанією, нещодавно внесеною до санкційного переліку.
  • Запровадження відступу, що дозволяє продаж компаній із ЄС, які належать певним фізичним або юридичним особам, внесеним до санкційного переліку.

ІНШЕ

  • Внесення технічної поправки, яка дозволяє надання лоцманських послуг, необхідних для безпеки мореплавання.

за інф. Представництва Європейського Союзу в Україні






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

08:43
19-Трав-2024
Бокс. Усик переміг Ф’юрі та забрав титул абсолютного чемпіона світу
Володар поясів WBA, WBO, IBF і IBO Олександр Усик (22-0-0, 14 KO) переміг чемпіона WB
21:23
17-Трав-2024
Заява Національного музею історії України щодо незаконних споруд на землях історичного значення
16 травня 2024 року Державна виконавча служба України забезпечила виконання судового
21:13
16-Трав-2024
«Чернігів стародавній» запрошує на відкриття виставки «Гроші наших пращурів»
До Міжнародного дня музеїв у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Черн
16:40
16-Трав-2024
Важливість вибору правильної молочної суміші для дитини

Вибір правильної молочної суміші

20:48
15-Трав-2024
«Укренерго» запровадило аварійні відключення для промислових та побутових споживачів
З 00:00 та впродовж доби 16 травня по всій Україні для побутових та промислових спожи
19:39
15-Трав-2024
Зручний мобільний додаток для замовлення води

Інформація для клієнтів компанії "Молодо" та всіх, хто цікавиться якісною водою дл

21:23
14-Трав-2024
Інформація по постраждалим внаслідок ворожого удару по Харкову
Кількість постраждалих — 17. Серед них 12-річний хлопчик і дівчинка 8 років. Вони у с
21:11
14-Трав-2024
Ентоні Блінкен розкрив деталі безпекової угоди між США та Україною
Державний секретар США Ентоні Блінкен повідомив, що майбутня безпекова угода між Спол
20:31
13-Трав-2024
російські окупанти взяли в полон українців прикордонної громади на Харківщині
Прокуратура розпочала розслідування за фактом взяття у полон цивільного населення при
19:51
13-Трав-2024
Ситуація на Харківському напрямку складна
Ворог б’є по мирним людям, використовує цивільних як живий щит.
Противник нама
Усі новини